Bursa Mesleki Eğitim ve Belgelendirme

Bursa Mesleki Eğitim ve Zorunlu Eğitimler

Firmamız Bursa Belgelendirme Eğitim Danışmanlık Hizmetleri, işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda, çalışanların veya çalışmak isteyenlerin bilgi, beceri ve yetkinliklerinin 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kapsamına giren Zorunlu Mesleki Eğitim taleplerinin karşılanması ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yayımlanan Ulusal Yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmektedir. Mesleki Eğitim bir zorunluluktur.

Bursa Belgelendirme ve Ali Özer Akademi olarak, üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezi üzerinden Zorunlu Mesleki Eğitim ve Hijyen Eğitimi gibi   çeşitli eğitimler vermekte ve Belgelendirmekteyiz.

MYK, mesleki eğitimler, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, ilk yardım ,yangın  ve yüksekte çalışma, ortam ölçümleri gibi birçok alanda ihtiyaçlarınız doğrultusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Mesleki EğitimMesleki Eğitim lerimiz  aşağıda yer almaktadır

Gıda Ve Su Sektöründe Hijyen Eğitimi

İlk Yardım Eğitimi 

Yangın Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi

-İSG , İH , DSP Eğitimleri

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Elle Taşıma

-Köprülü Vinç Operatörü

-Forklift Operatörlüğü

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Lojistik Elemanı-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Elektrik Tesisat Ve Pano Montörlüğü

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Ahşap Doğrama Ve Kaplama

-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton – Betonarme İşleri

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Beton Transmikser Operatörlüğü

-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Betonarme Demir, Kalıpçılık ve Çatıcılık

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde İnşaat Boyacılığı

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Pvc Doğrama İmalat Ve Montaj

-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Sıvacı

-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Yapı Dekorasyon

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Yüksekte Çalışanların Eğitimi

-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kaynakçılık

-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Montaj -Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Çelik Yapılandırmacı-Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Metal Doğramacı-Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde İşaretçi ve Sapancı Eğitimi

Mesleki Eğitim Sertifikası Nedir?

13.07.2013 tarihli 287061 sayılı Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Sınıfta Yer Alan İşlerde çalıştırılacakların Mesleki Eğitimlerine dair yonetmeliğin beşinci maddesine göre tehlikeli ve çok tehlikeli İşlerde çalışacakların veya çalışanların almak zorunda olduğu bir belgedir.  Eğitimi tamamlanan, bahsi geçen belgeyi almaya hak kazanan başvuruculara verilen Mesleki Eğitim Sertifikası yani Mesleki Eğitim Belgesi ilgililerin şahsi e-devlet hesabına işlenmiş olacaktır. İlgili alanda çalıştıkları süre geçerlidir. Yani mevcut mevzuatımıza göre ömür boyu geçerlidir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde  Mesleki Eğitim 

Mesleki Yeterlilik Belgesi kapsamına girmeyen, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerin meslek standartlarına göre uygulanan eğitim türüdür. 6331 Sayılı iş kanuna göre Kurum ve Kuruluşlarda yaptığı meslek ile ilgili mezuniyeti olamayan çalışanlar bu belgeyi almak zorundadır. Tüm Mesleki eğitim modülleri  özel bir üniversite ile yapmış olduğumuz protokol ile kurumumuz tarafından verilmekte olup E- devlet sistemine işlenmektedir. Ders süreleri 40 saat ile 500 saat arasında değişen toplamda 3811 meslek modülü bulunmaktadır.  Bu mesleklerden 109 tanesi tehlikeli ve çok tehlikeli işler olarak belirlenmiştir. Bu eğitimlerin tamamı FOET KODLARI ile sıralanmakta ve içerikleri Milli Eğitim Bakanlığı sitesi eyaygin.meb.gov.tr de yayınlanmaktadır.

Hangi  Mesleklerde  Mesleki Eğitim Belgesi  Zorunluluğu Vardır  ?

Tehlikeli ve çok tehlikeli işler listesi, 13 Temmuz 2013 Tehlikeli ve çok tehlikeli işler yönetmeliğinde yayınlanan tabloda mesleki eğitim alınması uygun görülen işlere göre hazırlanmıştır. Tehlikeli ve çok tehlikeli işler 17 Ana başlıkta toplanır, bu başlıklar altında toplamda 109 birimde sıralanır. Bu mesleklerin ana başlıkları;

  • Gıda Sanayii İle İlgili İşler
  • Tarım ve Hayvancılık İşleri
  • Arama ve Sondaj İşleri
  • Yapı İşleri
  • Kimya Sanayii ile ilgili İşler
  • Haberleşme
  • Ardiye ve Antre Depo İşleri
  • Taş Toprak Sanayii ile ilgili İşler
  • Çeşitli İşler , olarak toplamda 17 alanda sıralanmıştır mesleklere detaylı bakmak için 13 Temmuz 2013 Tehlikeli ve çok tehlikeli işler yönetmeliğinde ki tabloyu kontrol edebilirsiniz.

Bursa Mesleki Eğitim ve Belgelendirme Onaylı Belgelendirme Hizmeti

Bursa da 2008 yılından beri Mesleki eğitim  alanında hizmet veren üniversite onaylı ve Meb Onaylı Belgelendirme akredite kurum olarak devam etmektedir.

Mesleki Eğitim İçeriği Nedir ?

Eğitim içeriği Meslek Standartlarına göre değişmektedir. Her mesleğin eğitim standardı ve modülü Milli eğitim bakanlığının internet sitesi üzerinden yayınlanan FOET kodlarının içinde mevcuttur. Eğitimler 32 saat ile 50 saat arasında değişmekte gün planlamaları da buna göre yapılmaktadır. Eğitim teorik ve pratik olarak kendi içerisinde 2 ye ayrılmıştır. Sertifika, eğitim sonunda yapılacak sınavla ölçülüp belirli oranlarda puan tutturan çalışanlara verilir.

Eğitimin Yeri 

Firmanıza ait eğitim salonu yada Bursa Belgelendirme Hizmetleri  Eğitim salonlarında eğitimler gerçek

Mesleki Eğitim Sertifikasını Nereden Alabilirim?

Mesleki Eğitim  sertifikasına sahip olmak sanıldığı kadar uzun ve zahmetli değildir. Program dahilinde görevlendirilen kurs ve yetkililer, bu yönerge ışığında hareket ederler. Kurs dahilinde katılımcılara kazandırılması gereken bilgi ve davranış şekilleri aktarılır. Ayrıca eğitim sonunda katılımcılara Üniversite Onaylı bir belge verilmektedir.  Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak olarak firmalara kurumlara online ve yerinde eğitim imkanı sunmaktayız.

Bursa Mesleki Eğitim  uzman ve tecrübeli kadrosuyla, insan ve çevre sağlığını, güvenliğini etkileyen konularda işletmelere, güncel bilim ve teknolojisinin ışığında eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bizimle 05352777604 numaran iletişime geçebilirsiniz.

 

18 Mayıs 2022
Bursa Mesleki Eğitim ve Belgelendirme için yorumlar kapalı
125 kez görüntülendi
Call Now ButtonHızlı Arama