CE

CE

CE Belgelendirme CE Sertifikalandırma Nedir?
Makine Ce Belgelendirme süreçlerini Bursa ve Tüm Türkiye de 2008 yılından beri Birçok sektöre farklı makina gruplarında hizmet veriyoruz. İhracat süreçleriniz de makinanız sınırlara takılmasın ,güvenli bir üretim olsun.
Bursa Ce Belgelendirme olarak süreçlerinizi tamamen biz yönetiyoruz , sorunsuz bir şekilde tamalıyoruz. detaylara için bursa belgelendirme web sitemizden bilgi alabilirsiniz. Link : https://www.bursabelgelendirme.com/ce-belgesi-teknik-dosya-islemi/
Link : https://www.bursabelgelendirme.com/ce-isarereti-belgesi-nasil-alinir/

Bursa Ce Belgesi Test Hizmetleri Nelerdir ?

Akredite Test Hizmetleri kapsamında yapılan ölçümler
Lvd Testi
Topraklama Testi
Yüksek akım testi

ce

Ürünüm için CE işareti onayı, CE testi ve tüm CE işareti gereksinimlerini nasıl karşılayabilirim?

CE işareti onayı için aşağıda belirtilen bir dizi adım vardır. Ürününüze ve sunduğu risklerin niteliğine bağlı olarak:

 1. Ürününüz için herhangi bir direktifin geçerli olup olmadığını belirleyin. Birden fazla başvuruda bulunulursa, hepsine uymanız gerekir.
 2. Geçerli direktif (ler) de ürününüzün tasarım ve imalat için temel gerekliliklere ne ölçüde uyduğunu belirleyin.
 3. Ürününüz için direktif tarafından belirtilen seçeneklerden (modüller) uygunluk değerlendirme prosedürünü seçin . Uygunluk Değerlendirme Prosedürleri için aşağıda listelenen çeşitli modüller vardır :

Modül A: dahili üretim kontrol
Modülü Aa: Onaylanmış Kuruluşa müdahale
Modül B: EC tip inceleme
Modül C: tip
Modüle uygunluk : üretim kalite güvence
Modül E: ürün kalite güvence
Modülü F: ürün doğrulama
Modül G: birim doğrulama
Modül H: tam kalite güvencesi

Direktifler, risk seviyesini sınıflandırmak ve genellikle “Uygunluk Değerlendirme Prosedürleri” adlı bir çizelgeye başvurmak için ürününüzün niteliğiyle ilgili bir dizi soru kullanır . Grafik, üreticinin ürünlerini sertifikalandırmak ve CE İşaretini iliştirmek için mevcut tüm kabul edilebilir seçenekleri içerir.

Minimum Risk

Minimum risk taşıyan ürünler için seçenekler arasında üreticinin bir Uygunluk Beyanı hazırladığı ve CE İşaretini kendi ürünlerine iliştirdiği kendi kendine sertifikalandırma yer alır .

Büyük Riskler

Birçok direktif, daha büyük risk taşıyan ürünlerin / sistemlerin bağımsız olarak sertifikalandırılmasını gerektirir; bu bir “Onaylanmış Kuruluş” tarafından yapılmalıdır . Bu, bir Üye Hükümet tarafından aday gösterilen ve Avrupa Komisyonu tarafından bildirilen bir kuruluştur. Onaylanmış kuruluşlar bağımsız test laboratuarları olarak hizmet eder ve yönergeler tarafından belirtilen adımları gerçekleştirir. Direktiflerde belirtilen test gereksinimlerini karşılamak için gerekli niteliklere sahip olmalıdırlar. Onaylanmış kuruluşlar özel sektör kuruluşu veya devlet kurumu olabilir. Üreticiler, Avrupa Birliği’nin herhangi bir üye ülkesinde onaylanmış bir kuruluş seçebilir. Onaylanmış kuruluşların listeleri Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Toplulukları Resmi Gazetesinde yayınlanır.

Onaylanmış Kuruluş genellikle gerekli hizmetlerden bazılarını sunabilir:

 • ürün testi
 • tip inceleme sertifikası sorunu
 • Teknik Dosya ve tasarım dosyası değerlendirmesi
 • ürün ve kalite sisteminin gözetimi
 • standartların belirlenmesi

Ürünlerinizin Onaylanmış Kuruluş tarafından onaylanması gerekiyorsa, aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir:

Ürününüz için geçerli ürün standartlarını ve test yöntemlerini seçin ve bir Onaylanmış Kuruluş seçin.

Ürününüz için Avrupa Birliği’nde bir Yetkili Temsilci oluşturun .

 1. Bazı direktifler, bir üreticinin Avrupa Birliği’nde yetkili bir temsilciyi, istendiğinde zamanında Teknik Belgeler (veya bazen Teknik Dosya olarak adlandırılır) üretmesi için atamasını gerektirir. CE İşaretinin kendisi, Gözetim Otoritelerine ürün hakkında ayrıntılı bilgi vermek anlamına gelmez.
  Teknik Belgeler (Teknik Dosya): Direktifler birçok ürün için üretici tarafından bir Teknik Belgelerin (Teknik Dosya) hazırlanmasını gerektirir. Teknik Belgeler (Teknik Dosya), testin düzgün bir şekilde gerçekleştirildiğini ve ürünün geçerli standartlara uygun olduğunu doğrulayan bilgiler içerir.
 2. Bir Uygunluk Beyanı hazırlayın .
  Uygunluk Beyanı, ürünü üreticiye veya Avrupa Birliği’ndeki yetkili temsilcisine kadar izlemek için yeterli bilgi içermelidir. Ürününüzün uygun olduğu yönergelerin ve standartların bir listesini, ürün tanımlamasını, üreticinin adını, adresini ve imzasını içerebilir.
 3. Ürününüzü AB’ye kaydettirin
  Örneğin I Sınıfı Tıbbi Cihazlar gibi birçok ürünün AB’ye kayıtlı olması ve kanıtlanması halinde bir Kayıt Sertifikası alması gerekir. Bu Kayıt Sertifikası olmadan, ürünlerin CE İşareti ile yapıştırılmasına ve piyasaya sürülmesine izin VERİLMEZ.

Detaylı bilgi için web sitemizdeki diğer yazıları okuyabilir ,ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

05 Şubat 2020
CE için yorumlar kapalı
419 kez görüntülendi
Hızlı Arama