Dakks Akreditasyon ISO Belgelendirme

Dakks Akreditasyon ISO Belgelendirme Hizmeti

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak ,Yönetim Sistemlerinin aşağıda yer alan kapsamlarımız doğrultusunda Alman DAKKS Sertifika Belgelendirme Hizmeti Sunmaktayız. Özellikle Avrupa ihracatları sırasında talep edilmekte olan Alman akredite sertikalar için müşterilerimize çözüm sunmaya devam ediyoruz. Dakks Akreditasyon ISO

Hangi Kapsamlarda Dakks Akreditasyon ISO Belgelendirme  Yapıyoruz ?

Bursa  Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri  ISO 9001 ve ISO 14001 standartlarında hizmet vermektedir.

Dakks Akreditasyon ISO

 

DAkks, aynı zamanda IAF (International Accreditation Forum)’a bağlı olan EA (European Accreditation) grubunda olan bir kurumdur.  DAkkS, uygunluk değerlendirmesinin tüm alanları için akreditasyonları ile ürün ve hizmetlerin kalite ve güvenliğine, tüketicinin korunmasına ve Alman ekonomisinin rekabet gücüne önemli bir katkı sağlamaktadır.

Akreditasyon  Nedir?

Akreditasyon, uygunluk değerlendirme kuruluşlarınca gerçekleştirilen çalışmaların ve dolayısıyla bu çalışmalar sonucunda düzenledikleri uygunluk teyit belgelerinin (deney ve muayene raporları, kalibrasyon sertifikaları, yönetim sistemi belgeleri, ürün belgelendirme belgeleri, personel belgelendirme belgeleri v.b.) güvenilirliğini ve geçerliliğini desteklemek amacıyla oluşturulmuş bir kalite altyapısıdır. (Kaynak : Türkak )

Akredite Ne Demek?

Kurum ve kuruluşların , üçüncü bir taraf üzerinden belirlenmiş teknik ölçütler kapsamında çalıştığını kanıtlamak amacıyla, bir kuruluş tarafından onaylanması ya da düzenli şekilde denetlenmesi biçiminde tanımlanmaktadır. Örneğin pasaport ya da vize işlemleri konusunda konsolosluklar adına akredite acenteler çalışır.

Dakks Yasal yetkimiz

Federal Almanya Cumhuriyeti’nin ulusal akreditasyon kuruluşu olarak DAkkS’ ın yasal bir yetkisi vardır: uygunluk değerlendirme kuruluşlarının akreditasyonu. DAkkS, akreditasyon ile test, muayene ve belgelendirme kuruluşları gibi kuruluşların uluslararası geçerliliğe sahip standartlara uygun olarak faaliyetlerini yetkin bir şekilde gerçekleştirebildiğini teyit etmektedir.

DAkkS, ekonomi ve ülke yararına, toplum ve çevrenin korunması için ulusal kalite altyapısında kilit bir paydaş olarak hareket ederek bu görevi yerine getirmektedir.

 

Dakks akredite iso belgesi talebiniz varsa detaylı bilgi için lütfen uzman arkadaşlarımızla iletişime geçiniz.

 

02 Eylül 2021
Dakks Akreditasyon ISO Belgelendirme için yorumlar kapalı
1.140 kez görüntülendi
Call Now ButtonHızlı Arama