IAS AKREDİTASYON ISO BELGESİ

IAS Akreditasyon ISO Belgelendirme Hizmeti

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak ,Yönetim Sistemlerinin aşağıda yer alan kapsamlarımız doğrultusunda Alman DAKKS Sertifika Belgelendirme Hizmeti Sunmaktayız. Özellikle Avrupa ihracatları sırasında talep edilmekte olan Alman akredite sertikalar için müşterilerimize çözüm sunmaya devam ediyoruz. IAS Akreditasyon ISO

Hangi Kapsamlarda IAS Akreditasyon ISO Belgelendirme Yapıyoruz ?

Bursa  Uluslararası Belgelendirme ve Eğitim Hizmetleri  ISO 9001 ve ISO 14001 standartlarında hizmet vermektedir.

 

IAS AKREDİTASYON ISO

IAS , aynı zamanda IAF (International Accreditation Forum)’a bağlı olan EA (European Accreditation) grubunda olan bir kurumdur.  DAkkS, uygunluk değerlendirmesinin tüm alanları için akreditasyonları ile ürün ve hizmetlerin kalite ve güvenliğine, tüketicinin korunmasına ve Alman ekonomisinin rekabet gücüne önemli bir katkı sağlamaktadır.

Akreditasyon Nedir?

Akreditasyon, bir programın veya kurumun belirlenmiş kalite standartlarını karşıladığının ve belirli uygunluk değerlendirme görevlerini yerine getirmek için yetkin olduğunun resmi, bağımsız bir doğrulamasıdır. Uygunluk değerlendirme görevleri, bunlarla sınırlı olmamak üzere, test etme, inceleme veya belgelendirmeyi içerebilir.

Tipik olarak, Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC), ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) veya Nükleer Düzenleme Komisyonu (NRC) gibi resmi düzenleyici kurumlar, laboratuvarlar, denetim kuruluşları ve sertifikalandırma gibi kuruluşların teknik yeterliliğini doğrulamak için akreditasyon gerektirir. ajanslar.

Bina bölümleri, hastaneler, okullar ve polis ve itfaiye gibi kamu güvenliği ve refahından sorumlu kuruluşlar da yeterliliklerini ve güvenilirliklerini göstermek için akreditasyon ararlar.

Akreditasyon, 50 yılı aşkın bir süredir kuruluşları değerlendirmenin kesin aracı olarak kullanılmaktadır ve şu anda dünyanın tüm büyük ekonomileri ve birçok gelişmekte olan ekonomi tarafından kullanılmaktadır.

Neden Akreditasyon?

Güvenilir, güvenli ürün ve hizmetlere yönelik dünya çapındaki talep, akreditasyonu bir zorunluluk haline getirmektedir.

IAS gibi dünya çapında saygın bir kuruluştan akreditasyon, anında kabul anlamına gelir ve hizmetinize veya ürününüze olan güveni garanti eder. En üst düzeyde hizmet ve iyi değeri göstermenin en iyi yolu akreditasyondur. Profesyonel hizmetlerinizi değerlendirmek ve akredite etmek için doğru organizasyonu seçmek, başarınız üzerinde doğrudan etkiye sahiptir.

Kamu güvenliği ve refahı üzerinde doğrudan etkisi olan herhangi bir meslekle uğraşıyorsanız, akreditasyon şarttır. Uluslararası Akreditasyon Hizmeti, sizinle ortak olma ve akreditasyonunuzu elde etmenize ve sürdürmenize yardımcı olma fırsatını memnuniyetle karşılar.

Akredite Ne Demek?

Kurum ve kuruluşların , üçüncü bir taraf üzerinden belirlenmiş teknik ölçütler kapsamında çalıştığını kanıtlamak amacıyla, bir kuruluş tarafından onaylanması ya da düzenli şekilde denetlenmesi biçiminde tanımlanmaktadır. Örneğin pasaport ya da vize işlemleri konusunda konsolosluklar adına akredite acenteler çalışır.

IAS Akreditasyon ISO Yasal yetkimiz

Federal Almanya Cumhuriyeti’nin ulusal akreditasyon kuruluşu olarak DAkkS’ ın yasal bir yetkisi vardır: uygunluk değerlendirme kuruluşlarının akreditasyonu. DAkkS, akreditasyon ile test, muayene ve belgelendirme kuruluşları gibi kuruluşların uluslararası geçerliliğe sahip standartlara uygun olarak faaliyetlerini yetkin bir şekilde gerçekleştirebildiğini teyit etmektedir.

IAS, ekonomi ve ülke yararına, toplum ve çevrenin korunması için ulusal kalite altyapısında kilit bir paydaş olarak hareket ederek bu görevi yerine getirmektedir.

 

IAS akredite iso belgesi talebiniz varsa detaylı bilgi için lütfen uzman arkadaşlarımızla iletişime geçiniz.

03 Eylül 2021
IAS AKREDİTASYON ISO BELGESİ için yorumlar kapalı
1.078 kez görüntülendi
Call Now ButtonHızlı Arama