İş Makinaları Periyodik Kontrolü

İş Makinaları Periyodik Kontrolü

İş makinaları periyodik kontrolü. iş ekipmanları 25 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan iş ekipmanlarının kullanımında Sağlık ve güvenlik Şartları na uygun olarak yapılır. Hizmet talep eden kuruluşun , yapmış olduğu risk değerlendirmesindeki muayene periyotlarına göre , yönetmelikte belirlenmiş azami süreleri aşmayacak şekilde muayenesi yapılmalıdır.Muayene yapılırken yönetmelikte belirtilen standartlar esas alınır.

İş Makinaları Periyodik Kontrolü yapılan ekipmanlar

Çekici Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Çekici Dozer Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Skreyper Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Damperli Kamyon Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Sondaj Makinası Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Silindir Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kompresör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Jeneratör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Ekskavatör Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kazıcı – Yükleyici Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Fore kazık Makinası Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Kule Vinç Periyodik Kontrol ve Muayenesi

Greyder Periyodik Kontrol ve Muayenesi

"<Yoastmark

İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği’ne göre basınçlı kapları, kaldırma iletme ekipmanlarını, yangın ve havalandırma tesisatlarını makine mühendisleri ve makine teknikerleri, elektrik tesisat kontrollerini, paratoner ve topraklama testlerini Elektrik ya da Elektrik – Elektronik mühendis ve teknikerleri periyodik muayeneyi yapmaya yetkili kişilerdir.

İş Marinaları Periyodik Kontroller nasıl Yapılır ?

Periyodik muayeneler hidrostatik testler, ağırlık testleri, görsel testler, tahribatsız muayeneler ve cihazlarla tespitler şeklinde muayene edilmektedir.

Ağırlık testleri için kaldırma iletme ekipmanının tipine göre ve standartlarda belirtilen şartlara göre ağırlık testine tabi tutulur.

Elektrik tesisatları, topraklama ölçümleri ve paratoner testleri ise hem görsel hem de test cihazı kullanılarak muayene yapılmaktadır.

Yangın tesisatları hidrostatik test ile ve ayrıca havalandırma tesisatları gibi görsel kontroller yapılarak muayene edilmektedir.

Bursa Belgelendirme Hizmetleri olarak , iş makinalarının periyodik kontrollerini , ilgili yasal düzenlemelere, yayınlanan standartlara ve test yöntemlerine uygun şekilde yapmaktadır.İş Makinaları Periyodik Kontrolü

Detaylı bilgi için Teknik Uzman ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

bursa iso kalite belgelendirme hizmetleri ,bursa iş ekipmanları periyodik kontrol hizmetleri, basınçlı kaplar periyodik hizmetleri , kule vinç  periyodik kontrol hizmeti , inşaat ekipmanları periyodik kontrol hizmeti ,tanan vinci periyodik kontrol hizmeti

29 Haziran 2019
İş Makinaları Periyodik Kontrolü için yorumlar kapalı
1.056 kez görüntülendi
Hızlı Arama