ISO 45001 Belgelendirme

ISO 45001 Belgelendirme

ISO 45001 Belgelendirme Nasıl Yapılır? Danışmanlık ve Eğitim İçeriği Nedir?

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemidir.Bu Standart yayınlanmadan önce uzun bir zaman OHSAS 18001 Sistemi ve Belgelendirmesi şirketler tarafından kullanılmıştır.Özellikle 2020 itibari ile İş Sağlığı ve güvenliği alanında kullanılan sistem ıso 45001 olmuştur. Iso 9001 ile uyumlu bir yapısı olan bir sistemdir.

ISO 45001, çalışanlar ve ziyaretçileri işle ilgili kaza ve hastalıklardan korumak için verilen, dünyanın iş sağlığı ve güvenliği için uluslararası standardıdır. iso  sertifikası, çalışanların ve işletmelerin onarılamaz zarara neden olabilecek tüm faktörleri azaltmak için geliştirilmiş bir sistemdir. Standartları, sistem yönetimine ISO 9001 ve ISO 14001 dahil olmak üzere bir dizi başka yaklaşımı yakından inceleyen bir sağlık ve güvenlik yönetimi uzmanları komitesinin büyük çabalarının sonucudur. Ayrıca,  mevcut diğer iş sağlığını da almak üzere tasarlanmıştır. ve OHSAS 18001 gibi güvenlik standartlarının yanı sıra ILO’nun çalışma standartları, sözleşmeleri ve güvenlik yönergeleri de dikkate alınmalıdır. Bu Sistem, OHSAS 18001’in yerine geçer ve İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri (OHSMS) için uluslararası ISO standardıdır.

Özellikle üst yönetime yönelik olan Sistem, işletmelerin çalışanları ve işyerini ziyaret eden herkes için sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamasına yardımcı olma amacına sahiptir. Bu hedefe, potansiyel olarak yaralanma, hastalık ve hatta aşırı durumlarda bile ölüme yol açabilecek faktörleri kontrol ederek ulaşılabilir. Sonuç olarak, ISO 45001 zararlı veya çalışanların fiziksel  veya zihinsel refahı için tehlike arz eden faktörleri azaltmakla ilgilenmektedir.

Bursa ISO 45001

Ne yazık ki, binlerce işçi her gün önlenebilir olumsuz işyeri koşullarının hayatını kaybediyor.Buna ek olarak, her yıl 374 milyon ölümcül olmayan yaralanma gerçekleşmekte ve bu da 4 veya daha fazla gün iş kaybına neden olmaktadır. ISO 45001, OHSAS 18001 tarafından yoğun bir şekilde bilgilendirilmesine rağmen, basit bir revizyon veya kısa bir güncelleme değil, tamamen yeni bir standarttır. Uyumluluğu korumak ve ISO 45001 sertifikası almak için her tür ve büyüklükteki kuruluşun ne yapması gerektiğini görmek için okumaya devam edin.

ISO 45001 Size Nasıl yardımcı olur

  • İşçi Güvenliği
  • Risk yönetimi
  • Risk azaltma
  • Sakatlanma önleme
  • Gelişmiş İş Sağlığı Önlemleri
  • Yasal Tanımlama ve Uygunluk Değerlendirmesi
  • Verimliliğinizi Artırır

Çalışan güvenliğini artırma, işyeri risklerini azaltma ve daha iyi, daha güvenli çalışma koşulları yaratma konusunda ciddi olan kuruluşlar için bu sistem vardır.

ISO nun ücretsiz broşürüne buradan ulaşabilirsiniz. Belgelendirme ve Eğitim danışmanlık hizmetleri için Bursa Belgelendirme Hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

01 Mayıs 2020
ISO 45001 Belgelendirme için yorumlar kapalı
191 kez görüntülendi
Etiketler: ,
Hızlı Arama