Maden İşçisi MYK Belgesi

Maden İşçisi MYK Belgesi Nedir ? 

Maden İşçisi MYK Belgesi hizmeti Bursa Belgelendirme Eğitim Danışmanlık tarafından verilen bir yetkinlik Belgesidir.

Yer Altı Maden İşçisi Hazırlık Elemanı Nedir?

Yeraltı Maden işçisi Hazırlık Elemanı, yeraltı maden işletmelerinde, belirli bir süre içerisinde galeri, kuyu ve benzeri açıklıkları kazma, tahkim etme ve servise açma becerisine sahip çalışanlar için verilen isimdir.

 

Maden Myk Belgesi

Yeraltı Maden İşçisi  Görevleri Nelerdir   :

Yeraltı Maden İşçisi , işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak:

a) İş güvenliği malzemelerinin kullanılmasını sağlamak,
b) Havalandırma kontrolü yapmak,
c) Gaz ölçümü yapmak,
d) Kavlak kontrolü yapmak,
e) Galeriye güvenlik cepleri yapmak,
f) Tahkimat kontrolü yapmak,
g) Çalışma alanında toz filtresi kurulmasını sağlamak,
h) Sondaj talep etmek,
i) Tehlike durumunda yetkiliye haber vermek,
k) Delici makine sehpasını delik konumuna ayarlamak, delici makinenin su basıncını ayarlamak, delinecek alana orta çekmek ve tarama yapmak, deliklerdeki suyu tahliye etmek ile pasanın uygun boyutta çıkmasını sağlamak vb. gibi delik delme işlemlerini yapmak

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir ? 

MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarınca, yetki kapsamlarında yer alan ulusal yeterlilik(ler)de tanımlanmış esaslara göre yürütülen ölçme değerlendirme faaliyetleri sonucunda başarılı olan bireyler için düzenlenen ve bireyin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilen öğrenme kazanımlarına (bilgi, beceri ve yetkinlik) sahip olduğunu gösteren belgelerdir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır ?

Bireylerin Mesleki Yeterlilik Belgesi (myk ) belgesi alabilmeleri için belge almak istedikleri mesleğe ait ulusal yeterliliğin olması ve MYK tarafından bu ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşunun bulunması gereklidir. Detay için Resmi kurum web sitesini ziyaret edebilirsiniz. .. www.myk.gov.tr 

Maden İşçisi MYK Belgesi Nasıl Alınır ?

4 Nisan 2015 tarihinde yasalaşan 6645 sayılı kanun ile Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda da önemli değişiklikler yapıldı. Bu kapsamda Maden İşçileri için Mesleki yeterlilik Belgesi Zorunlu hale gelmiş oldu. Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite edilmiş bir sistem aracılığıyla tarafsız, tutarlı, âdil ve güvenilir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan bireylere Maden İşçisi Yeterlilik Sertifikası verilir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. GSM : 05352777604 

 Bursa Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Hizmetleri Eğitim Danışmanlık Kurumu

 

 

 

17 Mayıs 2022
Maden İşçisi MYK Belgesi için yorumlar kapalı
166 kez görüntülendi
Call Now ButtonHızlı Arama