Kişisel Koruyucu Donanım Ce Belgesi (Toz Maskesi Ce Belgesi)

Kişisel Koruyucu Donanım Ce Belgesi (Toz Maskesi Ce Belgesi)

Kişisel Koruyucu Donanımlarda Ce Belgesi -Ce sertifikası Nasıl Alınır ? (Toz Maskesi Ce Belgesi)

Kişisel koruyucu Donanımların Piyasaya arzı için , ticari satışının yapılabilmesi için. Kişisel Koruyucu Donanımlar Yönetmeliğine ve Ce İşareti Yönetmeliğine uygun şekilde tasarlanmış ve üretilmiş olmalıdır.  Aksi halde ürüne Ce belgesi almak veya Ce sertifikası hazırlamak uygunsuz olacaktır. Ürünlerinizin uluslararası satışının yapılabilmesi için uluslararası ce belgesi sorgulama sisteminden de kontolü sağlanabilir , ce deklarasyonu şeklinde de ürününüzün belgesini yayımlayabilirsiniz.Toz Maskesi Ce Belgesi

 

toz maske ce belgesi

Toz Maskesi Ce Belgesi  veren kuruluşlar Kimlerdir , Hangi firmalar verebilir? Ce markası ile Ce işareti aynı mıdır?

Belgelendirme ve Danışmanlık hizmeti veren firmalar ,  ce işareti , işlemlerinde Belge verme konularında hizmet sunmaktadır. Teknik Dosya hazırlama hizmeti ,test deney , analiz hizmetleri gibi faaliyetleri de firmalara sunmaktadır.Piyasada ce belgesi ,ce markası ce işareti gibi isimlendirmeler hep aynı işlemler için kullanılmaktadır.

Ce Sertifikası almak için gerekenler evraklar nelerdir?

Belgelendirme firmalarına başvuru yaptığınız taktirde ürününüze göre sizden şirket resmi evraklarınızı talep etmekle birlikte ürününüzün bir takım bilgileri de hazırlanmış olmalıdır.

Ce belgesi almak , ce belgesi almanın maliyeti Nedir?

Ürüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin makine  veya Yapı Malzemelerinde Yapılması gereken testler , gözetim faaliyetleri Ek -1 veya ek-4 kapsamına giren ürünler için ce belgesi alma fiyatları değişiklik göstermektedir. bunun için firmamız Bursa Belgelendirme Hizmetleri uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Maske Standartı ve Numaraları

Koruma Sınıfı  FFP3 NR D
 Özellik  Ventilli
 Koli Paketleme 120
Standart EN 149 2001 +A1:2009

Ce Markası – Ce İşareti kaç yıl geçerlidir?

Ce Sertifikası veren kurumlar 1 yıl olmak üzere sertifikalarına tarih atarlar , fakat üreticiler ürettikleri ürün için hazırlanan Teknik Dosyalarını En az On yıl saklamakla yükümlüdürler. Kişisel Koruyucu Donanımlarda da aynı şekilde Her yıl kontroller test ve deneyler güncellenerek ,sertifika yenilenmelidir.

Ce Belgesinde Zorunlu Ürünler

Ce Yönetmeliği kapsamına giren ve ticarş faaliyetinde ce sertifika zorunluluğu yönetmekle sabit ürünler için CE işareti ürüne vurulması zorunludur. Detaylar için CE işareti nedir sayfamızada açıklamamızı inceleyebilirsiniz. Özellikle Kişisel Koruyucu Donanımlar Yönetmeliğine giren Toz maskesi, deri eldiven ,baret ,gözlük vb. gibi ekipmanların mutlaka Ce işaretine uygun olduğunu gösterir sertifikası almalıdır.

CE işareti olan Toz maskeleri piyasaya sunulmadan önce uygun bir üretim olduğunu kanıtlamalıdır. Bir maskede CE işareti olması o maskenin Avrupa Ekonomik Alanı’nda (AEA) dolaşımının ve satışının mümkün olduğunu gösterir.

Maskeler kullanıldıkları işlere göre farklılık gösterir. Genel amaçları kullanılan solunan havanın temizliğinin sağlanması olan bu maskeler kullanım şekillerie göre ve yerlere göre; toz maskesi, cerrahi maske, kaynak maskesi, solunum maskesi olarak sınıflandırılabilirler.

Detaylı Bilgi ve Danışmanlık Hizmeti almak için Bursa Belgelendirme Hizmetleri ile iletişime geçebilir , yada hızlı bir şekilde 05352777604 den iletişim kurabilirsiniz.

28 Haziran 2020
Kişisel Koruyucu Donanım Ce Belgesi (Toz Maskesi Ce Belgesi) için yorumlar kapalı
115 kez görüntülendi
Hızlı Arama